Aktywność studencka w międzynarodowych wydarzeniach organizowanych pod patronatem CBSS

Z dumą pragniemy podkreślić międzynarodową aktywność naszych studentów, bowiem przewodniczący studenckiego Naukowego Koła Historyków Kajetan Olejko, student Historii III roku, uczestniczył w ostatnim czasie, w dwóch międzynarodowych programach dla młodzieży organizowanych pod patronatem Rady Państw Morza Bałtyckiego.

W dniach 16-25 września br. na Uniwersytecie Gdańskim, w Gdańsku miała miejsce szkoła letnia „CBSS Summer University on Strategic Narratives of Balticness – Foundations of Identity” organizowana przez Young People Network for Balticness. Natomiast już w trakcie obecnego roku akademickiego w dniach 5-9 listopada w Academia Baltica, w Oeversee pod Flensburgiem odbyły się warsztaty „Baltic Sea Youth Dialogue 2023”.

Tematyka obu wydarzeń obejmowała współczesną sytuację i perspektywy współpracy międzynarodowej w państwach regionu Morza Bałtyckiego. Programy wypełnione były przez wykłady naukowców, spotkania z ekspertami, warsztaty w grupach, debaty zaproszonych gości oraz wycieczki do różnych instytucji. W międzynarodowym gronie rówieśników Olejko wymienił się swoim spojrzeniem i doświadczeniem jako student historii, młody badacz i społecznik.

Cieszymy się z obecności studentów naszego Wydziału w programach współpracy międzynarodowej i budowy kontaktów na przyszłość.

 

Zdjęcie w galerii
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 14. Listopad 2023 - 14:11; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: wtorek, 14. Listopad 2023 - 14:27; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska