Spotkanie z EUI nt. programów doktorskich we Florencji

Zapraszamy pracowników, studentów ostatniego roku studiów oraz niedawnych absolwentów naszego Wydziału na specjalne spotkanie informacyjne online na temat programów doktorskich oferowanych przez European University Institute (EUI) we Florencji.

Spotkanie dla potencjalnych kandydatów z Polski zainteresowanych studiami doktoranckimi we Florencji odbędzie się 17 listopada (piątek) 2023 r. w godz. 15.00-16.00. Więcej szczegółów na temat tego wydarzenia można znaleźć na stronie, gdzie znajduje się również formularz rejestracyjny.

EUI to renomowana międzynarodowa uczelnia prowadząca czteroletnie studia doktoranckie w obszarze nauk społecznych i politycznych, prawa, ekonomii oraz historii. Polska dysponuje co roku 10 miejscami dla nowych doktorantów. Zakwalifikowane osoby otrzymują stypendium przez cały okres trwania programu (1.602 euro/miesięcznie), same zaś studia na EUI są bezpłatne. Stypendyści są również objęci ubezpieczeniem medycznym oraz mogą korzystać z dodatkowych świadczeń dla członków rodziny (małżonka, dziecka).

Termin składania wniosków o przyjęcie na studia doktoranckie upływa 31 stycznia 2024 r. (rok akademicki 2024/2025).

W załączeniu broszury zawierające wszystkie niezbędne informacje.

Na stronie MEiN jest także dostępny przewodnik dla kandydatów przygotowany przez aktualnych doktorantów.

Data publikacji: wtorek, 14. Listopad 2023 - 12:26; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: wtorek, 14. Listopad 2023 - 12:44; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska