Żegnamy Prof. Mieczysława Widernika

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość,

że w dniu 30 października 2023 roku w wieku 90 lat

zmarł Profesor Mieczysław Widernik

wieloletni pracownik Instytutu Historii UG, profesor nauk humanistycznych, wybitny badacz dziejów Gdyni, historii szkolnictwa i oświaty na Pomorzu, zagadnień z zakresu metodologii i dydaktyki historii oraz różnych aspektów gospodarki morskiej.

1

Ukończył studia na kierunku Historia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Gdańsku (1955-1959). W 1970 roku został zatrudniony w Instytucie Historii Uniwersytetu Gdańskiego i resztę swojego życia zawodowego związał z naszą uczelnią. Pracując w Instytucie Historii UG w 1978 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego, a w 1993 roku tytuł naukowy profesora nauk humanistycznych.

Był organizatorem i wieloletnim kierownikiem Zakładu Dydaktyki Historii (1986-2001)

Był wychowawcą wielu pokoleń historyków.

Z oddaniem i poświęceniem działał na rzecz Uczelni, Wydziału i Instytutu Historii. Był ceniony przez swoich współpracowników i studentów.

Pamięć o Profesorze Mieczysławie Widerniku na zawsze pozostanie w naszych sercach.

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.

Cześć Jego pamięci oddają Zespół Dziekański, Pracownicy i Studenci Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego wraz z całą Społecznością Akademicką Uniwersytetu Gdańskiego

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w dniu 9 listopada 2023 roku o godz. 12.00 na Cmentarzu Witomińskim (ul. Witomińska 76, 81-311 Gdynia).

1

Data publikacji: wtorek, 31. Październik 2023 - 13:28; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: piątek, 3. Listopad 2023 - 09:20; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska