Głosowanie w Akademickim Budżecie Obywatelskim już od poniedziałku!

Już w poniedziałek 23 października o godz. 8:00 rozpocznie się głosowanie na projekty w drugiej edycji Akademickiego Budżetu Obywatelskiego Uniwersytetu Gdańskiego.

Na liście projektów pracowniczych znalazły się 2 projekty, które unowocześnią Wydział Historyczny, a na realizację których liczy cała jego społeczność:

• Projekt Nr 1 - uruchomienie multimedialnego vlogowo-podcastowego studia filmowo-nagraniowego na Historycznym, do realizowania wideo-wywiadów, vlogów, podcastów oraz streamingów - na kwotę 50 000 zł
  • Projekt Nr 9 - Kieszonka na Humance - rewitalizacja i przekształcenie na park kieszonkowy patio w budynku Wydziału Historycznego i Wydziału Filologicznego - projekt na kwotę 49 836 zł

Wśród projektów studenckich na głosy czekają projekty studentów Wydziału Historycznego:

• Projekt Nr 8 - „Przystań w BUG” – aranżacja na tarasie Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego strefy relaksu dla studentów, wyposażonej w wygodne fotele, stoliki, leżaki i parasole - na kwotę 42 500 zł

Na wybrany projekt można głosować do 30 października do godz. 23:59 w formie elektronicznej na stronie https://abo.ug.edu.pl/Glosowanie.aspx po zalogowaniu się do Portalu Pracownika (pracownicy) lub Portalu Studenta (studenci i doktoranci) i wybraniu zakładki GŁOSUJ.

Akademicki Budżet Obywatelski Uniwersytetu Gdańskiego (”ABO UG”) to projekt, w ramach którego studenci, doktoranci i pracownicy UG mogli zgłaszać swoje pomysły na rozwój infrastruktury uczelni. Do wydania jest 200 tys. złotych - po 100 tys. na projekty pracownicze i studenckie.

Każdy pracownik UG będzie miał możliwość oddania głosu na maksymalnie 3 projekty z puli projektów pracowniczych. Każdy student  i doktorant również będzie mógł wybrać maksymalnie 3 projekty z listy projektów studenckich. Osoby, które w momencie głosowania są zarówno pracownikami, jak i studentami lub doktorantami uczelni, mogą zagłosować w obu kategoriach (logując się do Portalu Pracownika - wybierają maksymalnie 3 projekty z listy projektów pracowniczych, a po zalogowaniu się do Portalu Studenta - mogą wybrać maksymalnie 3 projekty z puli projektów studenckich).

Wyniki głosowania poznamy 13 listopada. Projekty pracownicze i studenckie z najwyższym poparciem, w każdej z obu kategorii, zostaną wybrane do realizacji   dlatego zachęcamy społeczność naszego Wydziału do aktywnego udziału w głosowaniu a wnioskodawcom projektów ABO UG życzymy powodzenia!!!

Szczegółowe informacje o każdym z projektów dostępne są po zalogowaniu się do Panelu Pracownika lub Panelu Studenta -https://abo.ug.edu.pl/Start.aspx w zakładce Projekty do głosowania.

Data publikacji: środa, 18. Październik 2023 - 15:30; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: piątek, 20. Październik 2023 - 09:46; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska