Dr. James LaPlant z VSU w Valdosta/USA gościem pierwszego w nowym roku akademickim "Piątku na Historycznym"

W miniony piątek rozpoczęliśmy na Wydziale Historycznym nowy cykl spotkań i wykładów przy kawie i ciastku.

13 października 2023 r., w ramach "Piątku na Historycznym", gościliśmy Dr. Jamesa LaPlant z Valdosta State University / USA (Dean of the College of Humanities and Social Sciences, Interim Dean of the College of Science and Mathematics, Professor - Political Science), który przybliżył nam tematykę teorii spiskowych w polityce amerykańskiej - "Conspiracy Theories in American Politics".

Dr. LaPlant odwiedził nasz wydział razem z Michaelem P. Savoie - Dean of the Honors College and Professor of Mass Media z VSU. Obydwu Dziekanów z zaprzyjaźnionej uczelni przyjął Dziekan Wydziału Historycznego dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG.

Spotkanie poprowadziła dr hab. Anna Mazurkiewicz, prof. UG - Prodziekan ds. ds. Badań Naukowych i Współpracy Międzynarodowej, która z ramienia UG kieruje współpracą m.in. z Valdosta State University / USA.

Wykład zgromadził bardzo liczne grono słuchaczy, zarówno studentów, jak i pracowników, którzy po wystąpieniu niezwykle charyzmatycznego Dr. LaPlant mieli możliwość swobodnej dyskusji z naszym prelegentem.

Data publikacji: wtorek, 17. Październik 2023 - 14:41; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: czwartek, 26. Październik 2023 - 09:25; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska