Nominacja profesorska dla dr. hab. Sobiesława Szybkowskiego, prof. UG

Z dumą informujemy, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył w poniedziałek 22 maja 2023 r. podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim w Warszawie nominację profesorską dr. hab. Sobiesławowi Szybkowskiemu, prof. UG nadając tytuł profesora nauk humanistycznych w dyscyplinie historia

Profesor Sobiesław Szybkowski zatrudniony jest w Zakładzie Historii Średniowiecza Polski i Nauk Pomocniczych Historii Instytutu Historii Wydziału Historycznego UG. W zakresie jego zainteresowań badawczych pozostają: historia społeczna późnego średniowiecza; dzieje polityczne Polski i Wielkiego Księstwa Litewskiego w XIV-XV w.; genealogia i prozopografia polskiej szlachty późnośredniowiecznej; archontologia późnośredniowieczna; biografistyka przedstawicieli późnośredniowiecznej polskiej elity możnowładczej; edytorstwo pisanych źródeł historycznych.

Powiększenie o wybitną postać Profesora Sobiesława Szybkowskiego grona profesorskiego Wydziału Historycznego do 17 osób to wielki zaszczyt dla naszego Wydziału.

Serdecznie gratulujemy Panu Profesorowi otrzymanego tytułu oraz życzymy wielu sukcesów zawodowych i satysfakcji z wykonywanej pracy naukowej i dydaktycznej.

Data publikacji: piątek, 26. Maj 2023 - 13:17; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: piątek, 26. Maj 2023 - 13:19; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska