Zajęcia „Historia w grach” w lokalu Mefisto

W dniu 20 maja Studentki i Studenci II roku kierunku „Historia” specjalności „Historia w przestrzeni medialnej” uczestniczyli w nietypowych zajęciach „terenowych”, które zostały zorganizowane przez dr. Wacława Kulczykowskiego w ramach ćwiczeń „Historia w grach”. W ramach zajęć Studentki i Studenci na kilka godzin zamienili uniwersyteckie wnętrza pracowni ćwiczeniowych na klimatyczną i mroczną scenografię lokalu Mefisto w Gdyni. 

Celem zajęć było zaprezentowanie i wykorzystanie gier fabularnych, czyli książkowych gier opartych na wyobraźni, jako oryginalnego narzędzia edukacyjnego i dydaktycznego, które może służyć do przekazywania i popularyzowania wiedzy historycznej, a także do rozwijania umiejętności kreatywnego myślenia, wizualizacji oraz zdolności komunikacyjnych. W ramach kilkugodzinnych ćwiczeń praktycznych dwie grupy Studentek i Studentów, oczytanych i wyposażonych w podręczniki do systemu Zew Cthulhu wydanego przez Black Monk Games, przeniosły się kolejno do 1922 r. na Podhale oraz do 1924 r. do Lwowa. Tam wcielili się we wcześniej przygotowanych przez siebie bohaterów i rozwiązywali osadzone w realiach historycznych tajemnice wyreżyserowane i opowiadane przez Mistrzów Gry (w tych rolach p. Paweł Grzelak i p. Rafał Mojko). W dodatku dzięki uprzejmości lokalu Mefisto w Gdyni zajęcia mogły odbyć się w mrocznej scenografii i w towarzystwie klimatycznej muzyki.

Niech za rekomendację tej formy ćwiczeń świadczy fakt, że zajęcia policzone na trzy godziny trwały - z woli grających - dwa razy dłużej.

Zdjęcie w galerii
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 24. Maj 2023 - 08:56; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: środa, 24. Maj 2023 - 08:58; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska