Wykład prof. dr. hab. Przemysława Wiszewskiego z Uniwersytetu Wrocławskiego z cyklu "Piątek na Historycznym"

Dziekan Wydziału Historycznego dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG serdecznie zaprasza w najbliższy piątek 26 maja 2023 na wykład prof. dr. hab. Przemysława Wiszewskiego z Uniwersytetu Wrocławskiego, pt. „Splątane historie spoza narodowej perspektywy. Niemiecko-polskie dzieje „entangled history”.

Wykład, poświęcony będzie między innymi książce napisanej przez profesora Wiszewskiego wspólnie z Norbertem Kerskenem „Polska i Rzesza w średniowieczu. Nowi sąsiedzi w środku Europy”, Wrocław 2023. Nie jest to monografia o niemiecko-polskich wojnach, ziemiach straconych i zagarniętych. Autorzy skupiają się w niej przede wszystkim na splotach historii Niemców i Polaków.

Spotkanie, które poprowadzi prof. dr hab. Beata Możejko, odbędzie się o godz.11.30 w auli 1.48 Wydziału Historycznego UG, w ramach cyklu "Piątek na Historycznym".

Data publikacji: wtorek, 23. Maj 2023 - 10:37; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: wtorek, 23. Maj 2023 - 10:54; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska