Konkurs PRELUDIUM 22 na projekty badawcze dla naukowców. Szkolenie

Narodowe Centrum Nauki ogłasza konkurs PRELUDIUM 22 na projekty badawcze, przeznaczony dla naukowców bez stopnia doktora. W konkursie można uzyskać grant w wysokości maksymalnie 70 000 zł, 140 000 zł lub 210 000 zł na finansowanie projektu trwającego odpowiednio 12, 24 lub 36 miesięcy.

Zespół badawczy w projekcie PRELUDIUM może się składać maksymalnie z trzech osób, w tym kierownika projektu i opiekuna naukowego.

Budżet konkursu wynosi 30 mln zł.

Wniosek należy złożyć w formie elektronicznej przez system OSF, dostępny pod adresem, zgodnie z procedurą składania wniosków.

Nabór wniosków w systemie OSF trwa do 15 czerwca 2023 r. do godziny 16:00

Informacje szczegółowe na stronie Narodowego Centrum Nauki.

Ważne! W niniejszej edycji obowiązuje następujące ograniczenie: łączna liczba projektów NCN, kierowanych przez daną osobę i wniosków złożonych w NCN będących w ocenie lub zakwalifikowanych do finansowania, w których ta osoba wskazana jest jako kierownik projektu, nie może przekraczać dwóch. Liczba ta ulega zwiększeniu do trzech w przypadku, gdy dana osoba kieruje co najmniej jednym projektem finansowanym w międzynarodowym konkursie NCN lub złożyła co najmniej jeden wniosek do międzynarodowego konkursu NCN. Do limitów tych nie wlicza się projektów ani wniosków z konkursów PRELUDIUM BIS i DIOSCURI.

Zapraszamy na szkolenie dotyczące programu PRELUDIUM Narodowego Centrum Nauki. Spotkanie poprowadzi pracownik Biura Projektów Naukowych, który przedstawi najważniejsze informacje na temat przygotowania wniosku projektowego, złożenia go w terminie oraz wszelkich formalności z tym związanych.

Spotkanie odbędzie się w dniu 25 kwietnia 2023 r. (wtorek) o godz. 10:00 na platformie MS TEAMS. Zapisy na spotkanie odbywają się za pośrednictwem formularz MS FORMS, link

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej zachęca pracowników naukowych Uniwersytetu Gdańskiego do składania wniosków w ramach programu Granty Interwencyjne.

Aktualnie otwarte konkursy

Rodzaj konkursu

Ogłoszenie konkursu

Zakończenie naboru wniosków

Termin złożenia wniosku w UG

OPUS 25
na projekty badawcze, przeznaczony dla naukowców na wszystkich etapach kariery naukowej. Czas trwania projektu może wynosić 12, 24, 36 lub 48 miesięcy

15 marca 2023

15 czerwca 2023

8 czerwca 2023

PRELUDIUM 22
na projekty badawcze, przeznaczony dla naukowców bez stopnia doktora

15 marca 2023

15 czerwca 2023

8 czerwca 2023

MINIATURA 7 na realizację pojedynczego działania naukowego w jednej z wymienionych form: badań wstępnych/pilotażowych, kwerendy, stażu naukowego, wyjazdu badawczego albo wyjazdu konsultacyjnego

1 lutego 2023

31 lipca 2023

na 7 dni przed planowanym terminem złożenia wniosku

Więcej informacji o programie na stronie NAWA.

Data publikacji: środa, 19. Kwiecień 2023 - 13:12; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: środa, 19. Kwiecień 2023 - 13:13; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska