Dr Piotr Derengowski na stypendium w Valdosta State University / USA

11 kwietnia dr Piotr Derengowski, jako stypendysta Louis Brown przebywający w semestrze letnim 2023 na Valdosta State University/ USA, wygłosił w ramach VSU Undergraduate Research Symposium referat zatytułowany „Conducting Research on the Civil War from the Perspective of an Outsider”. Organizowane corocznie sympozjum stanowi doskonałą okazję dla studentów aby udoskonalić swój warsztat naukowy.

To już kolejne wystąpienie dr. Derengowskiego w czasie obecnego pobytu w USA. Wcześniej, w lutym wygłosił on referat zatytułowany „Polish sources to the Civil War” w ramach dorocznej konferencji Georgia Association of Historians.

Dr Derengowski, podczas realizowanego obecnie stypendium, prowadzi w oparciu o materiał archiwalny z National Archives w Waszyngtonie badania nad dyskryminacją Afroamerykanów w armii Stanów Zjedoczonych w czasie wojny secesyjnej.

Dr. Derengowski prowadzi także na Valdosta State University dwa kursy dla amerykańskich studentów („Historia USA do 1865” oraz „USA 1850-1877”), w których uczestniczy ponad 50 studentów.

Data publikacji: poniedziałek, 17. Kwiecień 2023 - 12:17; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: poniedziałek, 17. Kwiecień 2023 - 12:25; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska