Konferencja międzynarodowa upamiętniająca 550 rocznicę zdobycia przez gdańskiego kapra Paula Beneke tryptyku Hansa Memlinga "Sąd Ostateczny"

W dniach 20-22 kwietnia 2023 r., odbędzie się konferencja międzynarodowa "Artists, Bankers, and Sailors. Contexts of the times of Hans Memling", upamiętniająca 550 rocznicę zdobycia przez gdańskiego kapra Paula Beneke tryptyku Hansa Memlinga Sąd Ostateczny -  (International Conference on the 550th anniversary of the seizure of the Last Judgment by Paul Beneke - "Artists, Bankers, and Sailors. Contexts of the times of Hans Memling").

Konferencja odbywa się pod patronatem JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego Prof. dr hab. Piotra Stepnowskiego oraz Prezydent Miasta Gdańska Pani Aleksandry Dulkiewicz.

Organizatorem konferencji jest: Centrum Badań Memlingowskich, Uniwersytet Gdański, Muzeum Narodowe w Gdańsku a także Wydział Historyczny UG, Wydział Prawa i Administracji UG oraz Wydawnictwo UG.

Obrady odbędą się:

• 20 kwietnia (czwartek) – Wydział Historyczny UG, ul. Wita Stwosza 55, aula 1.48 (godz. 10. 00 ) – wstęp wolny
  • 21 kwietnia (piątek) – Wydział Prawa i Administracji, UG, ul. Jana Bażyńskiego 6, audytorium C (godz. 10. 00) – wstęp wolny
  • 22 kwietnia (sobota) – Narodowe Muzeum w Gdańsku, ul. Toruńska 1 (limit miejsc – wstęp wolny, ale obowiązują zapisybeata.mozejko@ug.edu.pl)

Tematyka konferencji jest różnorodna, odnosi się do historii zdobycia tryptyku, relacji politycznych, w tym Gdańska, ale przede wszystkim koncentruje się na Hansie Memlingu i jego twórczości.

Językiem konferencji będzie język angielski.

Plan konferencji w załączniku.

Serdecznie zapraszamy.

Załącznik Rozmiar
Plan 1.95 MB

Data publikacji: środa, 12. Kwiecień 2023 - 15:07; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: środa, 19. Kwiecień 2023 - 15:25; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska