Debata naukowczyń z UG pt. "Różne i równe. Kobiety w nauce" w ramach wystawy „Pionierki, badaczki, liderki. Kobiety gdańskiej nauki”

Już dzisiaj 27 marca o 17.00 w galerii Biblioteki UG, w ramach wystawy „Pionierki, badaczki, liderki. Kobiety gdańskiej nauki”, odbędzie się debata o roli kobiet w nauce.

W debacie wezmą udział naukowczynie z Uniwersytetu Gdańskiego:

  • Prof. dr hab. Małgorzata Książek Czermińska, profesor honorowy UG  (Wydział Filologiczny UG)
  • Prof.  dr hab. Anna Zielińska-Głębocka (Wydział Ekonomiczny UG)
  • Dr hab. Anna Kłonkowska, prof. UG (Wydział Nauk Społecznych UG)
  • Dr hab. Joanna Kruczalak-Jankowska, prof. UG (Wydział Prawa i Administracji, Rzeczniczka ds. równego traktowania i przeciwdziałania mobbingowi UG)

Debata jest kolejną, w ramach kampanii „Różni i Równi / Diverse & Equal”, którą realizuje Gdański Uniwersytet Medyczny we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim, Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, Urzędem Miasta Gdańska oraz Związkiem Uczelni im. Daniela Fahrenheita w Gdańsku.

W poprzednich rozmowach uczestniczki rozmawiały o trudnościach, z którymi zmagają się młode badaczki oraz o kobietach jako kandydatkach na stanowisko rektora. W  inaugurującym spotkaniu brały udział badaczki z UG i Politechniki Gdańskiej, w tym m.in. prof. dr hab. Beata Możejko z Wydziału Historycznego UG, która jest również jedną z autorek tekstów i koncepcji wystawy pt. „Pionierki, badaczki, liderki. Kobiety gdańskiej nauki”.

W lutym br. wystawa ta otrzymała główną nagrodę Uczelni Fahrenheita. Obecnie ekspozycję można oglądać w Galerii Biblioteki UG, a już od 3 kwietnia ta wyjątkowa wystawa pojawi się na Wydziale Historycznym UG.

Więcej informacji na stronie.

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 27. Marzec 2023 - 08:21; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: poniedziałek, 27. Marzec 2023 - 14:13; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska