Dzień Otwarty Wydziału Historycznego UG - harmonogram

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty Wydziału Historycznego UG, który odbędzie się w środę 15 marca 2023 r. Będzie on towarzyszył organizowanym 15-16 marca br. Dniom Otwartym Uniwersytetu Gdańskiego.

Poniżej przedstawiamy harmonogram godzinowy DNIA OTWARTEGO Wydziału Historycznego UG (przypominamy, że na wykłady, warsztaty gier komputerowych oraz zwiedzanie Archiwum UG obowiązują wcześniejsze zapisy):

1

W ramach organizowanej przez nas akcji zachęcamy do wzięcia udziału w naukowych atrakcjach, które przygotowaliśmy na ten dzień:

➡️ Warsztatach: historyczne gry komputerowe, w czasie których uczniowie będą mogli zagrać w gry komputerowe pod okiem dr. Wacława Kulczykowskiego, który jednocześnie opowie o przedmiocie "Historia w grach", prowadzonym obecnie na kierunku Historia naszego Wydziału.
– godz. 12.30 – I grupa, godz. 13.30 – II grupa (maksymalna wielkość grupy: 18 osób - obowiązują wcześniejsze zapisy)

➡️ Licealiści będą mogli także stanąć w szranki z członkami Koła Naukowego Gier Cyfrowych i Analogowych Uniwersytetu Gdańskiego „UGranie” próbując swoich sił w planszowych grach historycznych.
– godz. 12.00-14.00

➡️ W wykładach popularnonaukowych - 20-minutowych, atrakcyjnych dla młodzieży, podpartych prezentacją wizualną oraz rekwizytami, które zostaną zaprezentowane przez naukowców z naszego Wydziału
(godzina ustalona indywidualnie dla danej grupy w przedziale godz. 10.00-14.00, po uprzednim zgłoszeniu chęci udziału w danym wykładzie - obowiązują wcześniejsze zapisy):

•  „Afrykańskie podróże historyka starożytności” – dr Karol Kłodziński
  •  „Łamanie kołem, palenie na stosie i inne ostatnie przypadki publicznych egzekucji w Prusach” – dr Radosław Kubus
  •  „Czy można napić się dżinu z dżinem”? – dr Zbigniew Landowski
  •  „Skąd się wzięła wieża Eiffla, czyli o wystawach światowych i ich roli” – dr Magdalena Staręga
  •  „Ludzkie ekskrementy a rozwój historii” – dr Tomasz Maćkowski
  •  „Mężczyzna porwany przez pekari: o ludziach i zwierzętach w Amazonii” – dr Kacper Świerk

➡️ Zaprezentujemy także kultową modę damską i męską z lat 30-tych dzięki udziałowi członków Grupy Rekonstrukcji Historycznej Retrospekcja z możliwością wykonania pamiątkowego zdjęcia z postaciami rodem z okresu przedwojennego w towarzystwie zabytkowego jednośladu.

➡️ Zwiedzanie w wersji kompaktowej Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego (max 45 min.), gdzie uczniowie będą mieli możliwość obejrzenia magazynów archiwalnych i zapoznanie się z tym w jaki sposób przyjmuje się, przechowuje i zabezpiecza zgromadzone dokumenty – prowadzenie: dr Anna Żeglińska (godzina ustalona indywidualnie dla danej grupy - obowiązują wcześniejsze zapisy)

W czasie Dnia Otwartego odwiedzający Wydział Historyczny licealiści będą mogli także porozmawiać ze studentami Wydziału Historycznego oraz zapoznać się z charakterystyką oferowanych kierunków studiów: Historii, Archeologii, Etnologii, Historii Sztuki, Niemcoznawstwa, Religioznawstwa, Krajoznawstwa i Turystyki Regionalnej.

Na warsztaty i wykłady obowiązują wcześniejsze zapisy na adres mailowy: monika.nagorska@ug.edu.pl

Więcej informacji można uzyskać u Koordynatora ds. Promocji Wydziału Historycznego UG Moniki Nagórskiej pod numerem telefonu: 58 523 22 71

Do zobaczenia na Historycznym!

Link do wydarzenia na Facebooku.

Data publikacji: czwartek, 9. Marzec 2023 - 09:48; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: środa, 15. Marzec 2023 - 07:53; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska