Porozumienie o współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym w Rumi

Dnia 8 lutego 2023 r. Dziekan Wydziału Historycznego UG dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG, Starosta Powiatu Wejherowskiego dr Gabriela Lisius oraz Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Książąt Pomorskich w Rumi mgr Lucyna Penkowska podpisali porozumienie o współpracy.

W ramach zawartej umowy o szeroko rozumianej współpracy Wydział Historyczny UG obejmie patronatem klasy z rozszerzonym programem nauczania historii. Uczniowie I LO w Rumi będą mogli korzystać z wiedzy i doświadczenia nauczycieli akademickich podczas udziału w zajęciach oraz wydarzeniach i imprezach naukowych na Uniwersytecie Gdańskim, pogłębiać wiedzę z zakresu historii oraz kontynuować naukę na studiach wyższych na naszym Wydziale. Merytoryczne wsparcie procesu dydaktycznego uczniów i nauczycieli,  wymiana partnerska a także współtworzenie, doradztwo i konsultowanie programów nauczania oraz dzielenie się doświadczeniami dydaktycznymi to główne założenia podpisanego porozumienia.

Do nawiązania współpracy naszego Wydziału z I LO w Rumi doprowadził obecny również na spotkaniu Dyrektor Instytutu Historii UG – dr hab. Michał Kosznicki, prof. UG.

Data publikacji: wtorek, 14. luty 2023 - 12:00; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: środa, 15. luty 2023 - 08:31; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska