Dr hab. Magdalena Nowak, prof. UG i dr Piotr Derengowski uczestnikami pierwszej polskiej sesji na kongresie Georgia Association of Historians w Valdosta State Univeristy, Georgia, USA

W dniach 3-5 lutego 2023 r. w Valdosta State Univeristy, Georgia, USA odbył się coroczny kongres Georgia Association of Historians. W jego trakcie po raz pierwszy w historii tego stowarzyszenia uczestnicy mieli okazję wysłuchać całego panelu, którego uczestnikami byli historycy z Polski. Dr Piotr Derengowski i dr hab. Magdalena Nowak, prof. UG reprezentowali Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego, dr Paulina Napierała – Instytut Amerykanistyki i Studiów Polonijnych Uniwersytetu Jagiellońskiego, dr Sebastian Bartos -Valdosta State University. Uczestnicy przedstawili swoje referaty pod niezawodnym kierownictwem dr. John P. Dunn’a z Department of History, VSU.  Sesja spotkała się ze znacznym zainteresowaniem, po wygłoszeniu referatów odbyła się żywa dyskusja. To ważne wydarzenie naukowe jest jednym z cyklu wielu, które w ostatnim czasie przyczyniły się do pogłębienia współpracy pomiędzy Department of History Valdosta State Univeristy a Wydziałem Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Nie mogłoby się ono zapewne odbyć bez wsparcia szefa Department of History VSU dr. Barney’a J. Rickman’a, Dziekana Wydziału Historycznego UG dr hab. Arkadiusza Janickiego, prof. UG oraz Prodziekan Wydziału dr hab. Anny Mazurkiewicz, prof. UG. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Data publikacji: wtorek, 14. luty 2023 - 09:44; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: wtorek, 14. luty 2023 - 11:01; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska