Akademia Filmu Dokumentalnego na Uniwersytecie Gdańskim zaprasza na wykłady ogólnouczelniane

Informujemy, że w ramach wykładów ogólnouczelnianych rozpoczęły się zapisy na semestr letni Akademii Filmu Dokumentalnego na Uniwersytecie Gdańskim.

W roku akademickim 2022/23, w semestrze letnim, kontynuowane będą – w kolejnej odsłonie programowej i w nowym miejscu: Centrum Filmowym UG im. Andrzeja Wajdy – otwarty dla osób studiujących i doktoryzujących się na wszystkich kierunkach oraz wolnych słuchaczy spoza uniwersytetu nowatorski przedmiot filmoznawczy: Akademia Filmu Dokumentalnego Docs Against Gravity. Wykłady Akademii Filmu Dokumentalnego są uznawane za zajęcia fakultatywne*, wydziałowe lub ogólnouczelniane przez Uniwersytet Gdański. Osoby studiujące i doktoryzujące się na UG za zaliczony jeden semestr otrzymują od 2 do 4 punktów ECTS. Na program zajęć składają się najwybitniejsze i najżywiej dyskutowane w ostatnich latach (w większości pokazywane premierowo) filmy dokumentalne połączone z wykładem i dyskusją z udziałem wykładowców uniwersyteckich, a także zaproszonych gości – twórców filmowych oraz specjalistów poruszanej w filmie tematyki.

Liczba godzin: 30 godz.

Semestr letni 2022/23

Zajęcia rozpoczynają się 28 lutego 2023 (wtorek, godz.17:00)

Miejsce zajęć: Centrum Filmowe UG im. Andrzeja Wajdy (Biblioteka Główna Uniwersytetu Gdańskiego, Wita Stwosza 53)