Tytuł profesora nauk humanistycznych w dyscyplinie historia dla dr. hab. Krzysztofa Lewalskiego, prof. UG

Z ogromną dumą i radością informujemy, że decyzją Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z dn. 23 stycznia 2023 r., dr. hab. Krzysztofowi Lewalskiemu, prof. UG został nadany tytuł profesora nauk humanistycznych w dyscyplinie historia

Profesor Krzysztof Lewalski zatrudniony jest w Zakładzie Historii XIX wieku Instytutu Historii Wydziału Historycznego UG. W zakresie jego zainteresowań badawczych pozostają kwestie wyznaniowe na ziemiach polskich w XIX i XX w., a w szczególności stosunek Kościołów chrześcijańskich do kwestii żydowskiej, relacje państwo-kościół, dzieje Kościoła rzymskokatolickiego w Królestwie Polskim i w Rosji, zagadnienia życia codziennego duchowieństwa na przełomie XIX i XX w., a także problematyka sekularyzacji we współczesnym chrześcijaństwie.

Powiększenie o wybitną postać Profesora Krzysztofa Lewalskiego grona profesorskiego Wydziału Historycznego do 16 osób to wielki zaszczyt dla naszego Wydziału.

Serdecznie gratulujemy Panu Profesorowi otrzymanego tytułu oraz życzymy wielu sukcesów zawodowych i satysfakcji z wykonywanej pracy naukowej i dydaktycznej.

Data publikacji: wtorek, 31. Styczeń 2023 - 14:07; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: wtorek, 31. Styczeń 2023 - 14:54; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska