Dr hab. Paweł Sawiński, prof. UAM z wykładem pt. "Homoerotyzm w świecie starożytnych Greków" gościem "Piątku na Historycznym"

W ostatni już w semestrze zimowym "Piątek na Historycznym" 27 stycznia br. gościliśmy na naszym Wydziale dr. hab. Pawła Sawińskiego, prof. UAM, który wygłosił wykład pt. "Homoerotyzm w świecie starożytnych Greków".

Spotkanie z gościem z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu poprowadził dr Karol Kłodziński z Zakładu Historii Starożytnej WH UG.

Prof. Sawiński przybliżył licznie przybyłym na wykład słuchaczom pojęcie  homoerotyzmu, który w jego różnych postaciach znalazł swoje odbicie w greckich mitach, literaturze i sztukach plastycznych. Podczas wykładu zaprezentowane zostały różnorodne kategorie źródeł (teksty literackie oraz ikonografia wazowa), dzięki którym dowiedzieliśmy się jaką rolę w greckiej kulturze odgrywał homoerotyzm i czy tego typu praktyki były akceptowane w świecie antycznych Greków.

Data publikacji: poniedziałek, 30. Styczeń 2023 - 15:20; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: piątek, 27. Październik 2023 - 11:58; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska