Ostateczne wyniki ewaluacji za lata 2017-2021.

Z  wielka radością informujemy, iż sukcesem zakończył się proces odwoławczy dotyczący ewaluacji dyscyplin WH obejmującej lata 2017-21. Decyzją Ministerstwa Edukacji i Nauki dyscyplinie historii podniesiono kategorię z B+ na A oraz dyscyplinie archeologii z kat. B na B+.

„Na Wydziale Historycznym UG reprezentowane są cztery dyscypliny naukowe. Ostateczny wynik ewaluacji dyscyplin naukowych uznajemy za bardzo satysfakcjonujący dla Wydziału i dobrze oddający naszą pozycję w nauce polskiej. Dwie dyscypliny: Historia oraz Nauki o Sztuce otrzymały kategorię „A”, a pozostałe dwie tj. Nauki o Kulturze i Religii oraz Archeologia kategorię „B+”. Ten sukces zawdzięczamy zbiorowemu wysiłkowi wszystkich pracowników Wydziału, którzy swój talent, wiedzę i zaangażowanie przekuli na istotne naukowo publikacje i projekty badawcze, które zostały docenione w procesie ewaluacji dyscyplin. Na pewno nasze aspiracje są większe i jestem pewien, że nie spoczniemy na laurach. Dalej będziemy prowadzili działania zmierzające do zwiększenia ilości prestiżowych publikacji naukowych, skuteczniejszego zdobywania grantów naukowych i efektywniejszego realizowania projektów badawczych mających szerokie oddziaływanie na otoczenie społeczno-gospodarcze. Pracownikom, przewodniczącym rad dyscyplin, a zwłaszcza Prodziekan ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej WH – dr hab. Annie Mazurkiewicz, prof. UG dziękuję za dotychczasowe działania i liczę na dalszą intensywną pracę dla dobra Wydziału Historycznego. Kolejna ewaluacja dyscyplin naukowych już niedługo i musimy się do niej dobrze przygotować.”

Dziekan Wydziału Historycznego dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG

Data publikacji: wtorek, 17. Styczeń 2023 - 13:49; osoba wprowadzająca: Aneta Plaskiewicz Ostatnia zmiana: piątek, 20. Styczeń 2023 - 16:15; osoba wprowadzająca: Aneta Plaskiewicz