Żegnamy dr. hab. Piotra Kawieckiego

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

dr. hab. Piotra Kawieckiego

filozofa, byłego pracownika Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego

i profesora Uniwersytetu Gdańskiego.

1

Dr hab. Piotr Kawiecki studiował filozofię na UAM w Poznaniu; na tej uczelni doktoryzował się i habilitował. Przez wiele lat związany był zawodowo z Uniwersytetem Gdańskim: początkowo pracował w Instytucie Filozofii i Socjologii, a następnie od 2003 roku w Zakładzie Historii Sztuki (później Instytucie). Do Zakładu Historii Sztuki UG przyszedł w momencie, gdy jednostka ta borykała się z poważnym niedoborem samodzielnych pracowników naukowych. Niewątpliwie przyczynił się do tego, że Zakład przetrwał trudny okres, wzmocnił się, co później pozwoliło na przekształcenie go w Instytut. Profesor Kawiecki zajmował się zagadnieniami z pogranicza filozofii, estetyki i sztuki. Tę wiedzę przekazywał studentom historii sztuki na wykładach z filozofii, wykładach monograficznych, seminariach licencjackich i magisterskich. Był przez nich lubiany. Był też wartościowym naukowcem o znaczącym dorobku, miłym, spokojnym człowiekiem i dobrym kolegą. W Instytucie Historii Sztuki pracował do 2011 roku. W ostatnim czasie był pracownikiem Międzywydziałowego Instytutu Nauk o Sztuce w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, pełniąc w nim funkcję dyrektora. Pozostanie w naszej dobrej pamięci.

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.

Cześć Jego pamięci oddają Zespół Dziekański, pracownicy i studenci

Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego

wraz z całą społecznością akademicką Uniwersytetu Gdańskiego

Data publikacji: środa, 21. Grudzień 2022 - 15:45; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: czwartek, 22. Grudzień 2022 - 09:13; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska