Spotkanie promocyjne czwartego tomu "Historii Gdańskich Dzielnic-Siedlce"

Informujemy, że dnia 6 grudnia 2022 (wtorek), o godz. 17.00 w Muzeum Bursztynu - Muzeum Gdańska odbędzie się promocja nowej publikacji: czwartego tomu Historii Gdańskich Dzielnic - Siedlce.

Czwarty tom wydawanej od kilku lat przez Muzeum Gdańska serii „historie gdańskich dzielnic” poświęcony został Siedlcom. Szesnastu autorów przybliża w swoich esejach i rozprawach historię i różne dziedziny życia tej dzielnicy w okresie od średniowiecza po czasy powojenne.

W spotkaniu promocyjnym udział weźmie jeden ze współautorów prof. dr hab. Rafał Kubicki z Zakładu Historii Powszechnej Średniowiecza w Instytucie Historii Uniwersytetu Gdańskiego.

Więcej informacji na Facebooku: https://www.facebook.com/events/826809491768259/

Prof. dr hab. Rafał Kubicki jest pracownikiem Zakładu Historii Powszechnej Średniowiecza w Instytucie Historii Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w badaniach nad historią Kościoła w średniowieczu, zwłaszcza monastycyzmu, dziejów społeczno-gospodarczych władztwa zakonu krzyżackiego w Prusach, mieszczaństwa późnośredniowiecznego oraz struktur wiejskich w średniowieczu i okresie nowożytnym.

Data publikacji: piątek, 2. Grudzień 2022 - 14:13; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: piątek, 2. Grudzień 2022 - 15:03; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska