dr Wacław Kulczykowski na Uniwersytecie Stambulskim

W dniach 21-28 listopada dr Wacław Kulczykowski, z Zakładu Edukacji Historycznej Instytutu Historii UG, przebywał na wyjeździe naukowym w Stambule. Tam poprowadził zajęcia dla tureckich studentek i studentów programu slawistycznego z Uniwersytetu Stambulskiego. W trakcie zajęć zatytułowanych "Młyn, żuraw, fontanna i twierdza, czyli historia Gdańska wodą pisana" dr Kulczykowski opowiedział o najbardziej znanych gdańskich zabytkach, których funkcje oraz historia nierozerwalnie związane są z wodnym (morskim, portowym...) charakterem miasta. Zajęcia uzupełnione były o nawiązania do Stambułu, dyskusję ze studentkami i studentami, quiz, upominki, a także spacerujące po budynku stambulskie koty.

Spotkanie oraz wyjazd do Stambułu zrealizowane zostało w ramach projektu „Tropem nadbałtyckich tajemnic, czyli nauka języka polskiego oraz historia i kultura Gdańska w formie gry” finansowanego ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA). Projekt jest realizowany w trzy osobowym zespole: dr Beata Jędrzejczak (kierowniczka projektu), dr Anna Reglińska-Jemioł z Instytutu Filologii Polskiej UG oraz dr Wacław Kulczykowski z Wydziału Historycznego UG. Partnerem projektu jest Uniwersytet Stambulski.

Więcej informacji o projekcie oraz gra: https://tnt.ug.edu.pl/

Data publikacji: czwartek, 1. Grudzień 2022 - 07:52; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: czwartek, 1. Grudzień 2022 - 07:55; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska