Spotkanie z Markiem Piekarczykiem na UG

W środę 23 listopada br. mieliśmy przyjemność gościć w progach naszego uniwersytetu wyjątkowego człowieka, muzyka - Marka Piekarczyka.

Ten niezwykle inspirujący i nietuzinkowy artysta, którego życie jest jednym z barwniejszych fragmentów historii polskiego rocka, rozgrzał atmosferę tego chłodnego, listopadowego wieczora wśród studentów oraz pracowników Uniwersytetu Gdańskiego. Jak przystało na spotkanie z legendą, emocje sięgały zenitu!

Spotkanie rozpoczęła rozmowa z artystą, którą poprowadziła główna inicjatorka i organizatorka tego wydarzenia Nina Więcławska - studentka niemcoznawstwa na Wydziale Historycznym UG oraz politologii na Wydziale Nauk Społecznych UG, Przewodnicząca Rady Samorządu Studenckiego Wydziału Historycznego UG.

Po rozmowie o historii... polskiego rocka  przyszedł czas na akustyczny koncert w wykonaniu Marka Piekarczyka, przy akompaniamencie gitary i cajonu.

Na zakończenie spotkania uczestnicy wydarzenia mieli okazję zdobyć autograf artysty, zrobić pamiątkowe zdjęcie i zamienić słowo z idolem.

"Porozmawiajmy o historii... polskiego rocka z Markiem Piekarczykiem" to wydarzenie zorganizowane przez Radę Samorządu Studentów Wydziału Historycznego UG we współpracy z Parlamentem Studentów i Radami Samorządu Studentów: Wydziału Nauk Społecznych, Wydziału Filologicznego oraz Wydziału Prawa i Administracji, stworzone przy wsparciu władz UG i dziekanów naszych wydziałów.

Po więcej zdjęć i relacji z tego niecodziennego wydarzenia zapraszamy już wkrótce!

Data publikacji: czwartek, 24. Listopad 2022 - 14:53; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: czwartek, 24. Listopad 2022 - 15:04; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska