Akcja Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego pt. „Podpisz historię”.

Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza do udziału w akcji rozpoznawania wydarzeń oraz postaci uwiecznionych na dawnych fotografiach pt. „Podpisz historię”.

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji rozpoznawania wydarzeń oraz postaci uwiecznionych na dawnych fotografiach z zasobu Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego pt. „Podpisz historię”.

Co miesiąc przygotujemy dla Państwa zestaw 10 fotografii.

Prosimy o zapoznanie się nimi oraz podzielenie się informacją o widniejących na nich osobach i wydarzeniach na załączonych do zdjęć formularzach. Prosimy również o podanie Państwa danych osobowych, dzięki którym będziemy mogli Państwu podziękować.

Fotografie dostępne będą:

- w Czytelni Archiwum (podziemia Nowego Rektoratu UG, wejście od strony Neofilologii, pokój R-117),

- Bibliotece Głównej UG (stolik na I piętrze po prawej stronie od schodów),

- w Biurze Gdańskiego Uniwersytetu 3 Wieku,

- w Rektoracie (fotele przy wejściu do budynku oraz stolik przy Sekcji Spraw Socjalnych UG, pokój R226 II piętro),

oraz w Aktualnościach na stronie internetowej Archiwum oraz facebook’u Archiwum.

Zachęcamy do udziału w akcji i podzielenia się z nami niezwykle cenną wiedzą, stanowiącą klucz do zbadania historii zapisanych w kadrach dawnych fotografii ilustrujących dzieje naszej Uczelni. Bez odpowiedniego opisu zachowane w naszych zbiorach zdjęcia utracą wartość historyczną, stąd niezwykle liczymy na Państwa pomoc.

Na zakończenie projektu przewidujemy wystawę i uroczysty wernisaż.

Zespół Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego

Link do albumu zdjęć na listopad 2022:

Data publikacji: środa, 9. Listopad 2022 - 11:23; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: środa, 9. Listopad 2022 - 11:24; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska