Prof. David Forte z Cleveland State University/USA gościem "Piątku na Historycznym"

Podczas kolejnego "Piątku na Historycznym", 4 listopada br., gościliśmy na naszym Wydziale prof. Davida Forte z Cleveland State University/USA, który wygłosił wykład Poland's place in the new world order.

Profesor Forte mówił o zmianach w porządku światowym w bardzo szerokiej perspektywie czasowej wychodząc od imperiów, państw narodowych,  po system współpracy międzynarodowej. Prawnik z wykształcenia zwrócił uwagę na trzy elementy, które jego zdaniem kształtują porządek światowy: tożsamość państwowa, dyplomacja i uwarunkowania międzynarodowe. Omawiając je w kontekście historycznym, odnosił się do historii Polski i USA.

Spotkanie, poprowadziła dr hab. Anna Mazurkiewicz prof. UG, a współorganizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Alumni - Programy Wymiany Departamentu Stanu USA.

Wśród uczestników wydarzenia gościliśmy mi.in. trójmiejskich alumnów, czyli dotychczasowych uczestników programów wymiany do USA oraz Amerykanów obecnie odbywający staże na trójmiejskich uczelniach.

Data publikacji: poniedziałek, 7. Listopad 2022 - 09:25; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: piątek, 27. Październik 2023 - 11:50; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska