Fulbright Slavic Award 2023-24: otwarty nabór na stypendia do USA

Trwa nabór do programu Fulbright Slavic Award 2023-24. Fulbright Slavic Award to stypendium dydaktyczne przeznaczone dla osób zatrudnionych w polskich instytucjach szkolnictwa wyższego, których zainteresowania naukowe związane są z kulturą (literaturą, mediami, sztuką) lub historią, polityką, ekonomią Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Stypendium jest skierowane również do osób ze znajomością realiów (literatury, sztuki, historii) USA, chcących upowszechniać wiedzę o Polsce wśród amerykańskich studentów i studentek.

Stypendium umożliwia wyjazd do USA na 4 miesiące w celu prowadzenie zajęć dydaktycznych na jednym z dwóch uniwersytetów współpracujących z Polsko-Amerykańską Komisją Fulbrighta: University of Illinois w Chicago (UIC) oraz The Ohio State University w Columbus (OSU).

Wnioski przyjmowane są do 12 grudnia br. Szczegółowe informacje o programie wraz z linkiem do formularza zgłoszeniowego są dostępne na stronie: https://fulbright.edu.pl/slavic/.

Slavic Award - spotkanie informacyjne

Zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych online dotyczących rekrutacji do programu Fulbright Slavic Award 2023-24, które odbędą się na platformie Zoom w dniach:

25 października o godz. 15:00

9 listopada o godz. 15:00

W czasie spotkań koordynatorka programu, Justyna Maziarska-Lesisz, opowie o wymaganiach i procedurze aplikowania o stypendium, a osoby, które ukończyły ten program podzielą się z uczestnikami i uczestniczkami swoimi doświadczeniami i wrażeniami z pobytu w USA. Aby dołączyć do spotkań należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny pod odpowiednią datą.

*****

Link do ogłoszenia o planowanych spotkaniach: https://fulbright.edu.pl/slavic-award-2023-24-spotkania-informacyjne-online/

Data publikacji: poniedziałek, 24. Październik 2022 - 08:54; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: poniedziałek, 24. Październik 2022 - 08:59; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska