Piątek na Historycznym - wykład The German Hanse: Conflict and Consensus in Northern European Policy Making

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Piątek na Historycznym” . Wykład  The German Hanse: Conflict and Consensus in Northern European Policy Making wygłoszą : dr Angela Huang (Research Centre for Hanse and Baltic History (FGHO), Lubeka)  i prof. dr Ulla Kypta  (University of Hamburg).

Spotkanie, które poprowadzi prof. dr hab. Beata Możejko odbędzie się w piątek, 28 października 2022,  w godz. 13. 15- 14. 30 w auli 1.48.

Dr Angela Huang, jest historyczką,  badaczką dziejów gospodarczych  i społecznych okresu przednowoczesnego. Skupia się na historii niemieckiej Hanzy. Od 2017 roku jest kierownikiem Ośrodka Badawczego Historii Hanzy i Bałtyku w Europejskim Hansemuseum w Lubece.  Jest autorka licznych artykułów,  w 2015 r. opublikowała monografię  Die Textilien des Hanseraums. Produktion und Distribution einer spätmittelalterlichen Fernhandelsware. Böhlau, Köln u. a. 2015. Od 2017 jest też członkinią redakcji czasopisma Hansischen Geschichtsblätter

Prof. dr Ulla Kypta, wykłada historię późnego średniowiecza i wczesnej nowożytności na Uniwersytecie  w Hamburgu. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się na historii gospodarczej ery przednowoczesnej i historii późnej Hanzy. Jest autorką licznych artykułów naukowych poświęconych problematyce hanzeatyckiej  Przygotowuje monografię poświęcona współpracy kupców w 16 wiecznej Antwerpii.

Obie badaczki  współpracują z Memling Research Center (Centrum Badań Memlingowskich) na Uniwersytecie Gdańskim.

Serdecznie zapraszamy!

Data publikacji: środa, 19. Październik 2022 - 14:44; osoba wprowadzająca: Aneta Plaskiewicz Ostatnia zmiana: piątek, 27. Październik 2023 - 11:52; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska