Rozstrzygnięcie konkursu „Research Potential Database” SEA-EU

Z przyjemnością informujemy, że w wyniku rozstrzygnięcia konkursu „Research Potential Database” SEA-EU, Jury konkursowe doceniło projekt "European Public History", w który zaangażowane są prof. dr hab. Beata Możejko oraz dr hab. Magdalena Nowak, prof. UG  z Wydziału Historycznego UG, przyznając jeden z 8 grantów w wysokości 10 000 zł. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na realizację wyjazdów służbowych naukowców UG oraz wizyt grup badawczych z uczelni partnerskich SEA-EU.

Celem projektu European Public History jest edukacja społeczeństwa na temat wspólnej historii zaangażowanych w ten projekt krajów: Chorwacji, Francji, Niemiec i Polski. W zespole grupy badawczej tego projektu są także: prof. Yves Coativy (Faculty of Humanities and Social Sciences UBO), prof. Gonzalo Butron (Faculty of Arts "UCA) oraz prof. Sebastian Barsch (Faculty of Arts and Humanities CAU).

Wnioskodawcami projektu w konkursie „Research Potential Database” SEA-EU, mogły być osoby będące nauczycielami akademickimi zatrudnionymi w Uniwersytecie Gdańskim jako podstawowym miejscu pracy w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych lub badawczych. Zgłoszone inicjatywy miały za zadanie angażować naukowca lub grupę badawczą z co najmniej jednej zagranicznej uczelni z konsorcjum SEA-EU.

Data publikacji: czwartek, 6. Październik 2022 - 11:49; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: czwartek, 6. Październik 2022 - 12:06; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska