Uroczysta INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2022/2023 za nami!

W piątek 30 września 2022 r. w Sali Teatralnej im. Jerzego Limona w budynku Neofilologii Wydziału Filologicznego odbyła się uroczysta Inauguracja nowego roku akademickiego 2022/2023 Wydziału Historycznego UG oraz Wydziału Filologicznego UG

Licznie przybyłych studentów pierwszego roku, doktorantów, pracowników naukowo-dydaktycznych oraz gości powitał w swoim wystąpieniu Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Piotr Stepnowski.

Następnie, zgromadzonych przywitali Dziekan Wydziału Filologicznego UG dr hab. Urszula Patocka-Sigłowy, prof. UG oraz Dziekan Wydziału Historycznego UG dr hab. Arkadiusz Janicki, prof. UG, jednocześnie podkreślając w swoich wystąpieniach sukcesy i najnowszy dorobek Wydziałów w zakresie dydaktyki i nauki, a także przedstawiając plany na najbliższy rok akademicki.

W gronie uniwersyteckiej braci studenckiej nowych kolegów powitał Przedstawiciel Parlamentu Studentów UG p. Kacper Wiśniewski

Tradycyjnie w trakcie Inauguracji roku akademickiego miała miejsce immatrykulacja studentów wraz z uroczystym odczytaniem tekstu ślubowania.

W czasie uroczystości odbyło się także wręczenie dyplomów habilitacyjnych, a także promocje doktorów nauk humanistycznych.

W dalszej kolejności zasłużeni pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego odebrali z rąk JM Rektora prof. dr. hab. Piotra Stepnowskiego Nagrody Rektora UG, Nagrody Wydawnictwa UG oraz Medale Komisji Edukacji Narodowej.

Na zakończenie dr hab. Agata Bielik-Robson, prof. IFiS PAN wygłosiła wykład inauguracyjny pt. „Proroctwa nowoczesności”. Program uroczystości urozmaiciło

wręczenie przez JM Rektora dr hab. Agacie Bielik-Robson, prof. IFiS PAN powołania na Katedrę Imienną im. Marii Janion.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego pod batutą dyrygenta prof. Marcina Tomczaka.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości.

Data publikacji: poniedziałek, 3. Październik 2022 - 14:22; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: piątek, 7. Październik 2022 - 14:40; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska