Podsumowanie XVIII Letnich Spotkań z Nauką [fotorelacja]

Dobiegła końca XVIII edycja Letnich Spotkań z Nauką - akcji popularyzującej naukę, która organizowana jest w Ośrodku Pracy Twórczej IBW PAN w Czarlinie-Skoczkowie nad jeziorem Wdzydze!

Organizatorami tej trwającej już od 18 lat akcji jest Instytut Budownictwa Wodnego PAN, Instytut Oceanologii PAN, Wydział Historyczny UG oraz Radą Upowszechniania Nauki PAN.

lsn

Łącznie wygłoszone zostało 8 wykładów popularyzujących naukę, a wśród Wykładowców było aż trzech naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego: dr Karol Kłodziński, mgr Radosław Kubus oraz mgr Marcin Szumny.

4 lipca 2020
Prof. dr hab. Magdalena Fikus - Instytut Biochemii i Biofizyki PAN w Warszawie
"Wirusy"

11 lipca 2020
Dr hab. Jacek Bełdowski, prof. IO PAN, Instytut Oceanologii PAN w Sopocie
"Zatopiona amunicja: groza w głębinach czy papierowy tygrys?"

18 lipca 2020
Mgr Radosław Kubus - Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego
"Pomorscy przestępcy w XIX w."

25 lipca 2020
Dr Ewa Sokołowska, Instytut Oceanologii PAN w Sopocie
"Interseksualność u babki byczej: wpływ czynników socjalnych czy zaburzeń hormonalnych"

1 sierpnia 2020
Prof. dr hab. Krzysztof Dołowy, Katedry Fizyki i Biofizyki Instytutu Biologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
"Dlaczego nie myślimy racjonalnie i co z tego wynika"

8 sierpnia 2020
Dr Karol Kłodziński, Instytut Historii Uniwersytetu Gdańskiego
"Rzymskie miasto w Tunezji: niezwykła historia w kamieniach ukryta" "

15 sierpnia 2020
Dr hab. inż. Marek Kulczykowski, prof. IBW PAN, Instytut Budownictwa Wodnego PAN w Gdańsku
"O nie-zwyczajnych fundamentach na dnie morza"

22 sierpnia 2020
Mgr Marcin Szumny, Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego
"Krzyżacy na plan!” Kulisy powstania największej superprodukcji w historii polskiego kina"

Letnie Spotkania z Nauką cieszyły się dużym zainteresowaniem: przeważnie uczestniczyło w nich 40-60 osób! Zapraszamy do obejrzenia wybranych zdjęć!

Uwaga: Nasze tegoroczne Spotkania, z uwagi na pandemię COVID-19, odbywały zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. Obowiązywały ograniczenia w przemieszczaniu się po terenie Ośrodka. Dla naszych słuchaczy była dostępna jedynie droga od bramy do "polany wykładowej" oraz Pawilonu Socjalnego. Zdezynfekowane krzesła były rozstawione zgodnie z wymaganymi odstępami. Goście zostali poproszeni o zachowanie wymaganego dystansu między innymi słuchaczami. Nasza "kawiarenka" funkcjonowała wyłącznie przed wykładem i była obsługiwana przez jedną wyznaczoną osobę. Herbata, kawa oraz ciastka były podawane w zamkniętych, jednorazowych opakowaniach.

Więcej informacji i materiałów:

Osoba odpowiedzialna za organizacje Letnich Spotkań z Nauką z ramienia Wydziału Historycznego UG oraz autor zdjęć i sprawozdania:
dr Wacław Kulczykowski
Załącznik Rozmiar
Sprawozdanie LSN 2020 5.17 MB

Data publikacji: wtorek, 8. Wrzesień 2020 - 11:53; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: wtorek, 8. Wrzesień 2020 - 11:55; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski