Program XVIII Letnich Spotkań z Nauką

Pojawił się program XVIII Letnich Spotkań z Nauką!

Wśród Wykładowców jest aż czterech naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego: dr Karol Kłodziński, mgr Radosław Kubus oraz mgr Marcin Szumny.

Przypominamy, że w zeszłym roku Wydział Historyczny UG dołączył do organizatorów tej trwającej już od 18 lat akcji popularyzującej naukę i realizuje ją wraz z Instytutem Budownictwa Wodnego PAN , Instytutem Oceanologii PAN oraz Radą Upowszechniania Nauki PAN.

LSN

Czym są Letnie Spotkania z Nauką?

W lipcu i sierpniu, w każdą sobotę o godzinie 20.00, w Ośrodku Pracy Twórczej IBW PAN w Czarlinie-Skoczkowie nad jeziorem Wdzydze będą wygłaszane przez naukowców z różnych dyscyplin ok. 45 minutowe wykłady o charakterze popularnonaukowym, upowszechniające wyniki prowadzonych w Polsce badań.

W odróżnieniu od innych "festiwali nauki", które zazwyczaj trwają od 2 do 3 dni i organizowane są w dużych ośrodkach miejskich, nasze "Spotkania" rozłożone są w okresie 2 miesięcy i odbywają się w sercu Kaszub, na otwartym powietrzu i w otoczeniu leśnej przyrody.

Dzięki temu możliwe jest zachowanie reżimu sanitarnego oraz zadbanie o bezpieczeństwo wszystkich Uczestników.

Zapraszamy!

Załącznik Rozmiar
Plakat LSN 2020 4.8 MB

Data publikacji: środa, 24. Czerwiec 2020 - 13:39; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: środa, 24. Czerwiec 2020 - 13:48; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski