fbpx Ankieta: praktyki badawcze związane z użyciem technologii cyfrowych | Wydział Historyczny

Ankieta: praktyki badawcze związane z użyciem technologii cyfrowych

Zespół projektu TRIPLE zaprasza do wzięcia udziału w ankiecie, która jest częścią badań użytkowników prowadzonych w ramach europejskiego projektu H2020 TRIPLE. Ankieta skierowana jest w szczególności do europejskich badaczy i pracowników naukowych z dziedziny nauk humanistycznych i społecznych (HS) na wszystkich etapach kariery zawodowej.

Twórcy ankiety są zainteresowani praktykami badawczymi związanymi z użyciem technologii cyfrowych. Obejmują one między innymi:

•     narzędzia cyfrowe do prowadzenia kwerend, znajdowania, udostępniania i ponownego wykorzystywania materiałów, takich jak literatura, dane, projekty, profile naukowców itp.
  •     narzędzia do zarządzania i wyszukiwania materiałów
  •     narzędzia do prowadzenia badań (w tym gromadzenia danych i anotacji)
  •     narzędzia do tworzenia sieci kontaktów z innymi naukowcami lub instytucjami

Projekt TRIPLE został uruchomiony 7 października 2019 roku. Jego głównym celem jest budowa innowacyjnej, wielojęzycznej i wielokulturowej platformy dla HS. Będzie to jedna z dedykowanych usług OPERAS .

Czytaj także: IBL PAN buduje platformę dla nauk humanistycznych w europejskim projekcie TRIPLE

Wyniki ankiety, które zostaną opublikowane w listopadzie 2020 roku, pomogą dostosować usługi i narzędzia nowej platformy do potrzeb społeczności HS.

ANKIETA: https://www.kpk.gov.pl/?p=53570&znewsletter=17czerwca2020

środa, 17 czerwca 2020 roku, 11:51