Naukowcy Wydziału Historycznego UG w strukturach komitetów naukowych PAN

Podczas ostatnich walnych zebrań online wybrano członków do komitetów naukowych PAN. Wśród wybranych osób znajdują się pracownicy Wydziału Historycznego UG:

• Dr hab. Tarzycjusz Buliński, prof. UG - Komitet Nauk Etnologicznych PAN

• Prof. dr hab. Beata Możejko - Komitet Nauk Historycznych PAN

• Prof. dr hab. Małgorzata Omilanowska - Komitet Nauk o Sztuce PAN

• Dr hab. Lech Czerniak, prof. UG - Komitet Nauk Pra- i Protohistorycznych PAN

Składy Komitetów PAN podlegają kadencyjności. Są one krajową reprezentacją różnych środowisk i dyscyplin naukowych. Ich członkowie wybierani są przez środowiska naukowe poszczególnych dziedzin. Poza członkami PAN zasiadają w nich naukowcy z niezwiązanych z Akademią innych instytutów badawczych oraz szkół wyższych, a także przedstawiciele instytucji i organizacji gospodarczych i społecznych.

Komitety pełnią funkcje ciał doradczych i opiniodawczych. Opracowują stanowiska i ekspertyzy naukowe dla administracji państwowej, pomagają w rozwiązywaniu określonych kwestii naukowych. Opiniują akty normatywne dotyczące nauki, jej zastosowań oraz kształcenia. Zajmują się także upowszechnianiem i wprowadzaniem wyników badań, oraz wspierają rozwój poszczególnych dyscyplin.

Wśród członków Komitetów Naukowych Polskiej Akademii Nauk łącznie 34 naukowców obecnie reprezentuje Uniwersytet Gdański.

Serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: niedziela, 24. Maj 2020 - 20:56; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: czwartek, 4. Czerwiec 2020 - 08:01; osoba wprowadzająca: Arkadiusz Smykowski