Dzień Otwarty Wydziału Historycznego UG - 2020 [fotorelacja]

Z powodu istotnych komunikatów związanych z funkcjonowaniem Uniwersytetu w trudnym dla wszystkich okresie pandemii na drugi plan zszedł miniony Dzień Otwarty Wydziału Historycznego UG. Dzisiaj, gdy już wszyscy w większym lub mniejszym stopniu przyzwyczailiśmy się do otaczającej nas, nieco zmienionej, rzeczywistości chcielibyśmy powrócić do dnia 10 marca 2020 r., kiedy to na naszym Wydziale tętniło życie, a zajęcia nie odbywały się zdalnie...

(Foto)Relacja z Dnia Otwartego Wydziału Historycznego UG - 2020 r.

10 marca 2020 r. na Wydziale Historycznym UG miał miejsce Dzień Otwarty Wydziału Historycznego UG. W naszym programie znalazły się krótkie popularnonaukowe wykłady, a także kolędowanie oraz koncertowanie, a nasz hol opanowały niecodzienne gry, quizy i egzotyczne oraz starodawne artefakty. Dzień Otwarty zainaugurował Dziekan Wydziału Historycznego prof. dr hab. Wiesław Długokęcki, zamknął natomiast Prodziekan ds. Studentów i Promocji prof. UG, dr hab. Tarzycjusz Buliński.

Bardzo dziękujemy Wykładowcom za interesujące referaty:

• Panu Magistrowi Radosławowi Kubusowi - "Szarlatani, balwierze, cyrulicy, czyli o dawnych uzdrowicielach i ich terapiach"

• Panu Doktorowi Karolowi Kłodzińskiemu - "Rzymskie miasto w Tunezji - niezwykła historia w kamieniach ukryta"

• Pani Magister Marcie Jaworskiej - "Nie tylko Pokemony - popkultura Japonii"

• Pani Magister Aleksandrze Sienkiewicz-Syldatk - "Strzygi, bazyliszki i biesy - demonologia słowiańska a współczesność"

• Pani Magister Izabeli Mai - "Michał Anioł na Sądzie Ostatecznym, czyli różne oblicza portretu"

• Panu Doktorowi Janowi Danilukowi - "Hazard w cieniu swastyki. Państwowe kasyna w Rzeszy Niemieckiej (1933-1945)"

• Panu Mikołajowi Jarmakowskiemu wraz z Etnologiczną Ludową Grupą Kolędniczą UG - "Kolędowanie - nie tylko od święta"

• oraz zespołowi "Nadobre" za niesamowity koncert folkowy

Dziękujemy przedstawicielom studenckich Kół Naukowych, którzy prowadzili warsztaty na holu, a także reprezentowali nasz Wydział na naszym stoisku na Targach Akademia. Koła Naukowe, które aktywnie uczestniczyły w naszym wydarzeniu to:

• Studenckie Koło Naukowe Archeologii Śródziemnomorskiej UG
  • Koło Naukowe Studentów Archeologii UG
  • Koło Naukowe Antropologów „Arcana”
  • Studenckie Koło Etnologów przy UG
  • Naukowe Koło Historyków UG
  • Koło Naukowe Historii Sztuki
  • Naukowe Koło Doktorantów Historii UG

W Dniu Otwartym wzięło udział blisko 200 osób. Bardzo dziękujemy za ogromne zainteresowanie i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia!

Relacja: Wacław Kulczykowski

Autor zdjęć: Bartosz Drażdżyński

Data publikacji: niedziela, 26. Kwiecień 2020 - 23:30; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: czwartek, 4. Czerwiec 2020 - 08:49; osoba wprowadzająca: Arkadiusz Smykowski