2019: Podsumowanie działań promocyjnych i popularyzujących naukę na Wydziale Historycznym

Szanowni Państwo,

W 2019 r. pracownicy, doktoranci oraz studenci Wydziału Historycznego UG byli zaangażowani w liczne wydarzenia promujące i popularyzujące naukę: jako organizatorzy, współorganizatorzy lub uczestnicy. Na podstawie danych odnotowanych w prowadzonej przeze mnie ewidencji wydarzeń przygotowałem krótkie podsumowanie:

W minionym roku Wydział Historyczny UG był organizatorem lub współorganizatorem 3 Festiwali Naukowych: Letnich Spotkań z Nauką, II Powiślańskiego Festiwalu Nauki oraz Dni Otwartych połączonych z targami edukacyjnymi Akademia. Nasze Koła Naukowe były obecne m.in. na festiwalu ScienceCom w Gdyni, a także organizowały naukową kawiarnie archeologiczną.

Z inicjatywy lub przy udziale naszych pracowników i studentów zorganizowano aż:

- 35 wykładów otwartych, z których wiele wygłoszone zostało przez naukowców zagranicznych pochodzących z całego świata;

- 19 spotkań naukowych: debat, paneli dyskusyjnych, warsztatów, wystaw, projekcji filmów itd.;

- 7 konferencji naukowych, w tym międzynarodowych.

Nasi pracownicy 15-krotnie udzielali wywiadów w mediach (radio, prasa, telewizja), a także 2-krotnie jako konsultanci w filmach dokumentalnych.

O wszystkich tych wydarzeniach informowaliśmy na naszej stronie internetowej oraz na profilu Facebook, do których obserwowania gorąco zapraszam. Znajdują się tam bardziej szczegółowe informacje, na temat poszczególnych wydarzeń, często wzbogacone zdjęciami.

Bardzo dziękuję za Państwa aktywność i równocześnie zachęcam do zgłaszania wszystkich planowanych w nowym roku akcji na adres: waclaw.kulczykowski@ug.edu.pl

Pozdrawiam serdecznie,

Wacław Kulczykowski

Data publikacji: piątek, 10. Styczeń 2020 - 11:58; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: środa, 15. Styczeń 2020 - 08:34; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski