Dr Monika Milewska laureatką Pomorskiej Nagrody Literackiej

Informujemy, że dr Monika Milewska z Wydziału Historycznego UG została laureatką Pomorskiej Nagrody Literackiej "Wiatr od Morza" za rok 2018 w kategorii "Literacka Książka Roku"

"Latawiec z betonu" Moniki Milewskiej to książka z podwójnym bohaterem: głównym motorem zdarzeń jest bezimienny Inżynier, ale równie ważny jest Falowiec, skonstruowany przez niego modernistyczny blok, stojący pośród łąk gdańskiego Przymorza.

Autorka powieści jest dramaturgiem, poetką, bajkopisarką i tłumaczką. Pracuje jako adiunkt w Zakładzie Etnologii Instytutu Archeologii Uniwersytetu Gdańskiego. Jest stypendystką m.in. Ministra Kultury, Ministra Edukacji Narodowej, rządu Francji i rządu Włoch, miesięcznika „Polityka” i Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, amerykańskiej Fundacji A. Mellona, International Writers and Translator's Center w Rodos oraz Baltic Centre for Writers and Translators w Visby. Za książkę „Ocet i łzy. Terror Wielkiej Rewolucji Francuskiej jako doświadczenie traumatyczne” była nominowana do Nagrody Literackiej Nike 2003.

Gratulujemy!

Data publikacji: wtorek, 29. Październik 2019 - 07:58; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: wtorek, 29. Październik 2019 - 08:03; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski