Wykład otwarty: "Reflections for the 1241-42 Mongol Invasion of Central Europe in the Medieval European Historiography" - prof. Balázs Nagy (Uniwersytet w Budapeszcie, Węgry)

Dyrektor Instytutu Historii Uniwersytetu Gdańskiego, prof. UG dr hab. Arkadiusz Janicki

Oraz Koordynator Erasmusa w IH UG, prof. dr hab. Beata Możejko

Serdecznie zapraszają na wykład Profesora Balázs Nagy (Uniwersytet w Budapeszcie, Węgry):

Wykład odbędzie się w środę 9.10.2019, o godz. 13.15 , w sali 2. 52 Instytutu Historii UG na ul. Wita Stwosza 55.

1

Profesor Balázs Nagy jest wykładowcą w Eötvös Loránd University, Budapest, (Department of Medieval History), specjalizuje się w historii średniowiecza, ostatnio zajmuje się zwłaszcza najazdami Mongołów na Europę Środkowo-Wschodnią. Jest m.in. współredaktorem tomu: The Medieval Networks in East Central Europe: Commerce, Contacts, Communication, New York, Routledge (2019) , 296 p oraz The Economy of Medieval Hungary, Leiden: Brill (2018) , 665 p. Jest także współautorem projektu MECERN - Medieval Central Europe Research Network.

Data publikacji: piątek, 4. Październik 2019 - 08:32; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 7. Październik 2019 - 12:43; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski