Rok akademicki 2019/2020 uroczyście rozpoczęty!

W dniu 1 października miała miejsce Inauguracja roku akademickiego 2019/2020. Uroczystość rozpoczęła się od przywitania wszystkich Gości oraz przemówienia Dziekana Wydziału Historycznego UG prof. dr hab. Wiesława Długokęckiego. Następnie studenci oraz doktoranci odczytali tekst ślubowania.

Z przemówieniem do Gości zebranych w auli wystąpił Jego Magnificencja Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia prof. UG dr hab. Arnold Kłonczyński oraz kierownik Biblioteki Humianistycznej UG Halina Pawłowska, przedstawiciel studentów Kacper Panek oraz przedstawiciel Akademickiego Klubu Turystycznego GDAKK Dorota Bukowska.

Dr Magdalena Nowak z Wydziału Historycznego UG uzyskała tytuł doktora habilitowanego nauk humanistycznych. Tytuł doktora otrzymali: Justyna Gabriel, Aleksandra Girsztowt, Kamil Kaliszuk, Joanna Karbarz-Wilińska, Arkadiusz Kazański, Anna Krüger, Michał Sywula.

Nagrodę dla autorów najlepszych prac magisterskich obronionych w Instytucie Historii w roku akademickim 2018/2019 otrzymali: Justyna Kropidłowska (Nagroda główna), Dominika Całka (wyróżnienie), w Instytucie Historii Sztuki: Aleksandra Trzaska (Nagroda główna), natomiast w Instytucie Archeologii i Etnologii Przemysław Kilian (Nagroda główna).

Uroczystość urozmaicił wykład prof. UG, dr hab. Anny Mazurkiewicz pt. "Od Woodrowa Wilsona do Donalda Trumpa; bilans stulecia amerykańsko-polskich relacji dyplomatycznych".

Inauguracja została zwieńczona uroczystym wręczeniem Medalu Komisji Edukacji Narodowej dr Annie Łysiak-Łątkowskiej oraz pożegnaniem prof. dr hab. Marka Stażewskiego w związku z przejściem na emeryturę. Sylwetkę Pana Profesora wraz z jego bogatym dorobkiem zaprezentował Dyrektor Instytutu Historii prof. UG, dr hab. Arkadiusz Janicki.

Data publikacji: wtorek, 1. Październik 2019 - 13:40; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: wtorek, 1. Październik 2019 - 14:33; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski