Podsumowanie XVII Letnich Spotkań z Nauką [fotorelacja]

Dobiegła końca XVII edycja Letnich Spotkań z Nauką - akcji popularyzującej naukę, która organizowana jest w Ośrodku Pracy Twórczej IBW PAN w Czarlinie-Skoczkowie nad jeziorem Wdzydze!

W tym roku Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego dołączył do organizatorów tej trwającej już od 17 lat akcji i realizował ją wraz z Instytutem Budownictwa Wodnego PAN, Instytutem Oceanologii PAN oraz Radą Upowszechniania Nauki PAN.

lsn

Łącznie wygłoszone zostało 8 wykładów popularyzujących naukę, a wśród Wykładowców było aż czterech naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego: prof. dr hab. Tadeusz Stegner, dr hab. Katarzyna Mirgos, dr Marcin Szulc oraz mgr Małgorzata Dubasiewicz:

6 lipca 2019
Prof. Magdalena Fikus - Instytut Biochemii i Biofizyki PAN w Warszawie
"DNA - moja miłość"

13 lipca 2019
Dr Andrzej Hryczuk - Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Warszawie
"Co kryje się we wnętrzu czarnej dziury?"

20 lipca 2019
 Prof. dr hab. Tadeusz Stegner - Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego
"Morze z Polski widziane w XIX i w pierwszej połowie XX wieku"

27 lipca 2019
Prof. dr hab. Zygmunt Klusek - Instytut Oceanologii PAN w Sopocie
"Od Big Bangu do oceanów - Krótka historia wody we Wszechświecie"

3 sierpnia 2019
Dr hab. Anna Kołłajtis-Dołowy - Katedra Żywienia Człowieka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
"Diety alternatywne - więcej korzyści czy zagrożeń?"

10 sierpnia 2019
Mgr Małgorzata Dubasiewicz - Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego
"Pomorska obrzędowość – od narodzin do śmierci"

19 sierpnia 2018
Dr Marcin Szulc - Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego
"Psychologiczne mechanizmy wywierania wpływu"

24 sierpnia 2018
Dr hab. Katarzyna Mirgos - Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego
"Kraina silnych kobiet i nieobecnych mężczyzn? Antropologiczne badania płci i pokrewieństwa w Kraju Basków"

Wykłady poprzedzone były Oranżerią Naukową z dziećmi, czyli zabawą naukową, która była przeznaczona dla najmłodszych uczestników.
Letnie Spotkania z Nauką cieszyły się dużym zainteresowaniem: przeważnie uczestniczyło w nich 60-70 osób! Zapraszamy do obejrzenia wybranych zdjęć!
Więcej informacji i materiałów:

Osoba odpowiedzialna za organizacje Letnich Spotkań z Nauką z ramienia Wydziału Historycznego UG oraz autor zdjęć:
mgr Wacław Kulczykowski

Data publikacji: poniedziałek, 26. Sierpień 2019 - 09:42; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: czwartek, 29. Sierpień 2019 - 11:37; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski