Odkryj Owidz! - wydarzenie popularnonaukowe

Odkryj Owidz!

Uniwersytet Gdański, Wydział Historyczny UG wraz z Grodziskiem Owidz i partnerami projektu ArchaeoBalt, zapraszają do udziału w "Explore Owidz/ Odkryj Owidz". Jest to miesięczny cykl wydarzeń kulturalnych mających na celu popularyzację dziedzictwa regionu Południowego Bałtyku i archeoturystyki.

Owidz jest jednym z największych i najważniejszych grodzisk na Pomorzu Gdańskim, położonym w zakolu Wierzycy  w pobliżu dawnego szlaku nazywanego „Via Mercatorum”  (drogą kupców).
Mimo upływu lat wciąż skrywa wiele niewyjaśnionych tajemnic.

Od 27 czerwca do 18 lipca organizowane będą badania archeologiczne, spacery po stanowisku wraz z archeologiem, rodzinne warsztaty archeologiczne, wykłady popularnonaukowe i spotkania z ekspertami.

PROGRAM:
  • Tajemnice owidzkiego grodu - spacery po stanowisku wraz z archeologiem.
27 czerwca do 18 lipca 2019 roku.

Wtorek – Piątek: 10:00 –14:00

Sobota: 10:00  – 13:00

Oprowadzanie rozpoczyna się o każdej pełnej godzinie.
Języki:  polski i angielski

• Wykłady popularnonaukowe na temat mało znanego dziedzictwa archeologicznego Morza Bałtyckiego i spotkania z ekspertami.
Środy 3, 10, 17 lipca:  13:00 – 14:30

• Rodzinne warsztaty archeologiczne:
    Jak odczytywać przeszłość? Jakie tajemnice kryje grodzisko w Owidzu? Jakie ślady pozostawili ludzie? Jak rozpoznać obiekty, które mają blisko 1000 lat?
Soboty 6, 13 lipca: 13:00 – 14:00 (14:30)*

Czwartki 11, 18 lipca:  13:00 –14:00 (14:30)*

*w zależności od wielkości grupy

plakat

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu "Layout fixed foundations for innovative archaeotourism - a new "green" archaeoroute in the southern Baltic Sea region (ArchaeoBalt)".

Projekt jest współfinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020.

Załącznik Rozmiar
Plakat 1.18 MB

Data publikacji: poniedziałek, 1. Lipiec 2019 - 11:34; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 1. Lipiec 2019 - 11:34; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski