Program XVII Letnich Spotkań z Nauką | Wydział Historyczny

Program XVII Letnich Spotkań z Nauką

Pojawił się program XVII Letnich Spotkań z Nauką!

Wśród Wykładowców jest aż czterech naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego: prof. dr hab. Tadeusz Stegner, dr hab. Katarzyna Mirgos, dr Marcin Szulc oraz mgr Małgorzata Dubasiewicz.

Przypominamy, że w tym roku Wydział Historyczny UG dołączył do organizatorów tej trwającej już od 17 lat akcji popularyzującej naukę i realizuje ją wraz z Instytutem Budownictwa Wodnego PAN , Instytutem Oceanologii PAN oraz Radą Upowszechniania Nauki PAN.

lsn

Czym są Letnie Spotkania z Nauką?

W lipcu i sierpniu, w każdą sobotę o godzinie 20.00, w Ośrodku Pracy Twórczej IBW PAN w Czarlinie-Skoczkowie nad jeziorem Wdzydze będą wygłaszane przez naukowców z różnych dyscyplin ok. 45 minutowe wykłady o charakterze popularnonaukowym, upowszechniające wyniki prowadzonych w Polsce badań. Po każdym wykładzie odbędzie się dyskusja, a następnie bezpośrednie spotkanie z wykładowcą przy kawie i herbacie.

W odróżnieniu od innych "festiwali nauki", które zazwyczaj trwają od 2 do 3 dni i organizowane są w dużych ośrodkach miejskich, nasze "Spotkania" rozłożone są w okresie 2 miesięcy i odbywają się w sercu Kaszub, na otwartym powietrzu i w otoczeniu leśnej przyrody.

Zapraszamy!
PDF icon Plakat-program8.01 MB