V Konferencja Historii Morskiej i Rzecznej na Wydziale Historycznym UG | Wydział Historyczny

V Konferencja Historii Morskiej i Rzecznej na Wydziale Historycznym UG

Już w najbliższy piątek rozpocznie się V Konferencja Historii Morskiej i Rzecznej, która odbędzie się w dniach 5-6 kwietnia na Wydziale Historycznym UG oraz na terenie Instytutu Konfucjusza przy Uniwersytecie Gdańskim.

Jest ona organizowana przez Naukowe Koło Doktorantów Historii UG we współpracy z Instytutem Konfucjusza przy UG, a także pod patronatami Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku oraz Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.

Inauguracja rozpocznie się o 9.40 na terenie Wydziału Historycznego. Od 10.00 do 11.00 będzie okazja wysłuchania dwóch wykładów inauguracyjnych:

10.00 – prof. dr hab. Beata Możejko, Życie codzienne na pokładzie statku, dole i niedole średniowiecznych marynarzy

10.30 – dr Jan Daniluk, Obozy jenieckie Kriegsmarine

A następnie rozpoczną się obrady w różnych panelach.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

PDF icon Program konferencji371.16 KB
czwartek, 4 kwietnia 2019 roku, 9:50