Dzień Otwarty Wydziału Historycznego UG [fotorelacja]

19 marca 2019 r. na Wydziale Historycznym UG miał miejsce Dzień Otwarty Wydziału Historycznego UG. W naszym programie znalazły się krótkie popularnonaukowe wykłady, studenckie relacje z wypraw naukowych, a nasz hol opanowały niecodzienne gry oraz wypełniły dźwięki egzotycznych bębnów!

Bardzo dziękujemy Wykładowcom za interesujące referaty:

• Panu Magistrowi Radosławowi Kubusowi - "Publiczne kary śmierci na Pomorzu - wybrane przypadki"

• Pani Magister Marcie Wołyńskiej - "Jak budowano statki w nowożytnym Gdańsku? - okiem archeologa"

• Panu Doktorowi Jackowi Bielakowi - "Czy Mona Lisa miała wąsy? O sztuce i jej odbiorze"

• Pani Magister Marcie Szaszkiewicz - "Czy wiedźmini istnieli naprawdę? Łowcy upiorów wśród Słowian"

• Panu Doktorowi Zbigniewowi Landowskiemu - "Duchy i demony w islamie"

• Panu Magistrowi Marcinowi Szumnemu - "Angielski turysta w nowożytnym Gdańsku"

• Panu Doktorowi Piotrowi Kurpiewskiemu - "Wzloty i upadki kina niemieckiego?"

Dziękujemy studentom Etnologii za zabranie nas w podróż na Syberię, do Hiszpanii oraz wyjaśnieniu kim tak naprawdę jest antropolog.

Dziękujemy przedstawicielom studenckich Kół Naukowych oraz Klubowi Turystycznemu GDAKK, którzy prowadzili warsztaty na holu, a także reprezentowali nasz Wydział na naszym stoisku na Targach Akademia.

W naszym wydarzeniu wzięło udział blisko 200 osób - niejednokrotnie w naszej auli oraz sali brakowało miejsc. Bardzo dziękujemy za ogromne zainteresowanie i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia!

Data publikacji: środa, 20. Marzec 2019 - 16:54; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: środa, 20. Marzec 2019 - 17:00; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski