Program Dni Otwartych Wydziału Historycznego

W dniu 19 marca 2019 r. w budynku Wydziału Historycznego UG przy ul. Wita Stwosza 55 w Gdańsku-Oliwie (kampus uniwersytecki) odbędą się Dni Otwarte Wydziału Historycznego UG.

Dla wszystkich Zainteresowanych przygotowaliśmy program pełen naukowych atrakcji! Nasi naukowcy przygotowali krótkie, popularnonaukowe wykłady - po jednym na każdy kierunek studiów, który oferuje nasz Wydział! „Czy Wiedźmini istnieli naprawdę?…” „Czy Mona Lisa miała wąsy?…”, „Jak budowano statki w nowożytnym Gdańsku?…” – poznaj odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Jeśli fascynują Cię naukowe wyprawy, poznawanie innych kultur, przyjdź i posłuchaj opowieści naszych studentów, którzy wybrali się w podróż na Syberię i do Hiszpanii.

W jakie gry grano w starożytności? Jak wyglądają gry z najdalszych zakątków świata? - dowiedz się i spróbuj swoich sił!

Serdecznie zapraszamy!

Program:

AULA 1.46:

HISTORIA:
9.30:  Publiczne kary śmierci na Pomorzu - wybrane przypadki (mgr Radosław Kubus)

ARCHEOLOGIA:
10.00:  Jak budowano statki w nowożytnym Gdańsku? - okiem archeologa (mgr Marta Wołyńska)

HISTORIA SZTUKI:
10.30:  Czy Mona Lisa miała wąsy? O sztuce i jej odbiorze (dr Jacek Bielak)

ETNOLOGIA:
11.00:  Czy wiedźmini istnieli naprawdę? Łowcy upiorów wśród Słowian (mgr Marta Szaszkiewicz)

RELIGIOZNAWSTWO:
12.30:  Duchy i demony w islamie (dr Zbigniew Landowski)

KRAJOZNAWSTWO I TURYSTYKA HISTORYCZNA:
13.00:  Angielski turysta w nowożytnym Gdańsku (mgr Marcin Szumny)

NIEMCOZNAWSTWO:
13.30:  Wzloty i upadki kina niemieckiego (dr Piotr Kurpiewski)

SALA 2.61:

RELACJE Z WYPRAW STUDENCKICH:
(Koło Naukowe Antropologów "Arcana", Studenckie Koło Naukowe Etnologów)

11.30:  Polska wioska na Syberii

12.00:  Święto Ognia w Hiszpanii

12.30:  Detektyw czy podróżnik? Kim jest antropolog?

HOL:

WARSZTATY:
9.00 - 14.00: Gry z różnych stron świata (Koło Naukowe Antropologów "Arcana")

11.00 - 14.00: Gry w starożytności (Studenckie Koło Naukowe Archeologii Śródziemnomorskiej)

10.00 - 11.00: Warsztaty origami (Koło Naukowe Antropologów "Arcana")

Załącznik Rozmiar
Plakat z programem 2.28 MB

Data publikacji: poniedziałek, 4. Marzec 2019 - 08:13; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 11. Marzec 2019 - 08:01; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski