Prof. Mary Erdmans (USA) z wizytą na Wydziale Historycznym UG

Mamy zaszczyt poinformować, że w nadchodzącym semestrze wiosennym Wydział Historyczny będzie gościć stypendystkę programu Fulbrighta: Panią Profesor Mary Erdmans z Case Western Reserve University w Cleveland. Pani Profesor prowadzi badania dotyczące polskich emigrantów fali solidarnościowej, którzy powrócili z USA do Polski po 1989 roku.

mary erdmans

Mary Erdmans uzyskała tytuł doktora socjologii na Uniwersytecie Northwestern w 1992 roku. Zajmuje się imigracją i etnicznością (w szczególności Polaków i Polaków zamieszkałych w Ameryce), a także intersekcjonalnością płci, klas i ras; w swych badaniach korzysta z metod badań narracyjnych, analizuje ludzkie historie oraz przekazy ustne. Jest autorką monografii: "Opposite Poles: Immigrants and Ethnics in Polish Chicago, 1976-1990"; "The Grasinski Girls: The Choices They Had and the Choices They Made" i "On Becoming a Teen Mom: Life Before Pregnancy)". Jest aktywną członkinią i byłą przewodniczącą Polsko-Amerykańskiego Towarzystwa Historycznego (Polish American Historical Association). Publikuje w takich czasopismach jak the Journal of American Ethnic History, Sociological Quarterly, Studia Migracyjne, Sociological Inquiry, Qualitative Health Research, Polish American Studies, Humanity & Society, Pamięć i Sprawiedliwość oraz North American Review.

Data publikacji: piątek, 1. luty 2019 - 10:00; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: piątek, 1. luty 2019 - 10:00; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski