Spotkanie z twórcą projektu „Strzygoń” Łukaszem Kozakiem

W imieniu Instytutu Kultury Miejskiej oraz Wydziału Historycznego UG zapraszamy na spotkanie z twórcą projektu „Strzygoń” Łukaszem Kozakiem. Rozmowę o demonologii ludowej poprowadzi prof. Andrzej Kowalski z Wydziału Historycznego UG.

Rozmowa odbędzie się w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku, ul. Długi Targ 39/40 w dniu 17. Stycznia 2019 roku o g. 18.30.

„Strzygoń i jak sobie z nim radzić” to krótkometrażowa animacja zrealizowana przez Kajetana Obarskiego (Obarski, Kiszkiloszki) przy współpracy z Łukaszem Kozakiem (Stare obrazki ze zwierzętami, Discarding Images). Jako lektor głosu użyczył Adam Strug.
Animacja jest w całości oparta o polską ludową demonologię opisaną przez klasyków etnografii: Oskara Kolberga i Stanisława Ciszewskiego. Powstała w ramach Projektu Upiór realizowanego dla Instytut Adama Mickiewicza.

Łukasz Kozak - Mediewista, ekspert od technologii i mediów. Twórca najpopularniejszych w sieci przeglądów zbiorów zdigitalizowanych ( m.in. Discarding Images, Stare obrazki ze zwierzętami). Autor promocyjnego sukcesu Polony z lat 2013-2015, kurator działu digitalizacji na konferencji Digital Cultures. Od 2017 roku kurator programu muzycznego Festiwalu Nowe Epifanie. W Programie 2 Polskiego Radia, współprowadzi pierwszą polską audycję mediewistyczną Kryzys wieku średniego. Autor licznych prac naukowych i popularyzatorskich, recenzent wykonań i nagrań muzyki dawnej, wykładowca. Związany z Biblioteką Narodową, ściśle współpracuje z Pracownią Rozwoju Polony przy tworzeniu nowych rozwiązań dla bibliotek cyfrowych.

Data publikacji: poniedziałek, 7. Styczeń 2019 - 08:17; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 7. Styczeń 2019 - 08:17; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski