Debata oksfordzka "To mroczne średniowiecze..." [fotorelacja]

debata

23 listopada 2018 r. na Wydziale Historycznym UG odbyła się interdyscyplinarna debata oksfordzka pt. "To mroczne średniowiecze... czy aby na pewno?". Organizatorem debaty była Rada Upowszechniania Nauki PAN oraz Wydział Historyczny UG. Teza debaty brzmiała: "Średniowiecze to okres brudu, zabobonów, chorób i zahamowania postępu".

Debatowali i spierali się przeciwnicy tezy oraz jej obrońcy.

ZA tezą opowiedzieli się:

• Biofizyk, prof. dr hab. Krzysztof Dołowy ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
  • Historyk, prof. UG, dr hab. Rafał Kubicki z Instytutu Historii Uniwersytetu Gdańskiego

PRZECIW tej tezie opowiedzieli się:

• Historyk, dr Andrzej Gierszewski z Muzeum Gdańska
  • Architekt, dr inż. Piotr Samól z Politechniki Gdańskiej

Zmaganie debatujących zespołów oceniała Publiczność, która w odpowiednim momencie zadawała pytania Mówcom oraz odnosiła się do ich argumentów. Przeprowadzone w trakcie debaty głosowania (1 na początku oraz 1 na końcu) pozwoliły wskazać zespół, którego argumenty bardziej przekonały Publiczność.

W naszej debacie wzięło udział ponad 170 osób! Bardzo dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia!

Data publikacji: sobota, 24. Listopad 2018 - 19:27; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: sobota, 24. Listopad 2018 - 19:31; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski