Debata oksfordzka: "To mroczne średniowiecze... czy aby na pewno?"

W imieniu Rady Upowszechniania Nauki PAN oraz Wydziału Historycznego UG zapraszamy wszystkich na pierwszą interdyscyplinarną debatę oksfordzką, pt.

"To mroczne średniowiecze... czy aby na pewno?"

Tezą debaty jest: "Średniowiecze to okres zahamowania postępu, brudu, zabobonów i chorób".

Gdzie?
Debata odbędzie sie 23.11. (piątek) o godz. 17.00 w budynku Wydziału Historycznego UG, ul. Wita Stwosza 55 w Gdańsku-Oliwie, w auli 1.45.

Zadaniem debaty jest dyskusja nad tezą. Debatują i spierają się przeciwnicy tezy oraz jej obrońcy (2 za i 2 przeciw). Po której stronie mają się opowiedzieć zostanie ustalone z odpowiednim wyprzedzeniem przed debatą. Moderator prowadzi dyskusję i czuwa nad przestrzeganiem zasad. Zmagania debatujących zespołów ocenia Publiczność, która w odpowiednim momencie może również zadawać pytania uczestnikom debaty. Przeprowadzone w trakcie debaty głosowania (na początku i końcu) pozwolą wskazać zespół, którego argumenty bardziej przekonały publiczność.

W naszej debacie zmierzą się wybitni naukowcy różnych dyscyplin i instytucji naukowych:

• Biofizyk: prof. Krzysztof Dołowy (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie)
  • Historyk: dr Andrzej Gierszewski (Muzeum Gdańska)
  • Historyk: prof. UG, dr hab. Rafał Kubicki (Instytut Historii Uniwersytetu Gdańskiego)
  • Architekt: dr inż. arch. Piotr Samól (Politechnika Gdańska)

plakat debaty
Załącznik Rozmiar
Plakat debaty 45.08 MB

Data publikacji: środa, 14. Listopad 2018 - 08:10; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 19. Listopad 2018 - 12:09; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski