Wydział Historyczny na imprezie edukacyjnej "Uniwersytet Lubię To!" w Grudziądzu | Wydział Historyczny

W czwartek 25 października odbyła się impreza edukacyjna "Uniwersytet Lubię To!"Zespole Szkół Technicznych w Grudziądzu.

Dla uczestników imprezy Wydział Historyczny UG przygotował historyczno-archeologiczną prezentację oraz specjalne stoisko rekrutacyjno-promocyjne. Wacław Kulczykowski, w ramach populanornaukowej prelekcji „Od liny wspinaczkowej po skaner 3D: poszukiwanie grudziądzkich wodociągów” opowiedział o niecodziennych i nowoczesnych metodach, które zastosował w trakcie swoich badań terenowych prowadzonych właśnie w Grudziądzu. W trakcie wykładu wznieśliśmy się wysoko w powietrze w poszukiwaniu miejsca, gdzie miały znajdować się dawne urządzenia pompujące wodę do miejskich rurociągów, chwyciliśmy za linę wspinaczkową i zjechaliśmy na dno zabytkowej wieży wodnej, a także odbyliśmy wirtualną podróż w poszukiwaniu zasypanego tunelu wodociągowego.

czwartek, 25 października 2018 roku, 23:01