Konsul z Ambasady USA na Uniwersytecie Gdańskim

Konsul z Ambasady USA na Uniwersytecie Gdańskim - 23 październik 2018, wtorek

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland, partner Departamentu Stanu, zapraszają na spotkanie z dyplomatą amerykańskim.
Pan Konsul Brian Selman przedstawi 3 możliwości wyjazdowe do USA skierowane do studentów:
- praktyki i staże studenckie oraz dla absolwentów w okresie 1 roku po ukończeniu studiów
- studia drugiego stopnia - możliwości dofinansowania oraz proces aplikacyjny
- programy wymiany wakacyjnej, niekolidujące z zajęciami w trakcie roku akademickiego

23 października 2018 roku, wtorek, godzina 10:00
Uniwersytet Gdański, Wydział Ekonomiczny, aula B
Sopot, Armii Krajowej 119
Więcej informacji: http://bit.ly/konsulUSAnaUG

Prelegenci:
Brian Selman, Vice Consul, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie
Brian Selman jest dyplomatą w randze Vice Konsula w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Jest to jego pierwsza placówka dyplomatyczna w której pełni służbę jako pracownik Departamentu Stanu USA. Brian przebywał już wcześniej w Europie jako student oraz nauczyciel języka angielskiego - trzykrotnie mieszkał w Rosji w miastach Moskwa, Santk Petersburg oraz Vladimir. Przed dołaczeniem do korpusu dyplomatycznego, pracował na Politechnice w Teksasie jako Doradca do spraw Studiów Zagranicznych. Pan Konsul posiada dwa tytuły licencjackie - Russian Studies oraz International Relations, oraz skończone studia magisterskie z zakresu Russian, East European and Eurasian Studies na Uniwersytecie w Teksasie.

Marek Witkowski,  ambasador programów wakacyjnych, Camp Counselors USA - Poland
Marek Witkowski od 10 lat zajmuje się wyjazdami studentów i uczniów do Stanów Zjednoczonych. Osobiście zatrudnił 514 osób; współpracuje z 1134 pracodawcami na terenie USA. Jest ekspertem w 3 obszarach: studia w USA, szkoła średnia w Stanach oraz programy wymiany wakacyjnej. Doradza studentom jak wykorzystać pobyt w Stanach do budowania kariery zawodowej.

Data publikacji: czwartek, 18. Październik 2018 - 14:30; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski Ostatnia zmiana: czwartek, 18. Październik 2018 - 14:30; osoba wprowadzająca: Wacław Kulczykowski